Güncel

Vekil Yılmaz’dan yine mültecilere nefret söylemi

Daha önce mültecilere yönelik açıklamaları ile gündeme gelen Milletvekili Öztürk Yılmaz yine nefret söyleminde bulundu.

Daha önce mültecilere yönelik açıklamaları ile gündeme gelen Milletvekili Öztürk Yılmaz yine nefret söyleminde bulundu. Yılmaz “Türkiye’nin göçmen çöplüğüne dönüştürülmesine karşıyız.” dedi.

Bağımsız Ardahan Milletvekili Yılmaz, Meclis’te yaptığı basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Brüksel’e yapacağı çalışma ziyaretine yönelik değerlendirmede bulundu.

Brüksel’deki görüşmelerde göçmenler konusunun gündeme geleceğini ifade eden Yılmaz, 18 Mart 2016’da AB ile imzalanan göçmen mutabakatının “Türkiye’ye atılmış en büyük kazık” olduğunu söyledi.

Maddi destek, vize kolaylığı ve gümrük birliğinin yenilenmesi gibi sözlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini belirten Yılmaz, bu mutabakata göre Türkiye’nin “göçmen çöplüğü”ne dönüştüğünü ileri sürdü.

Brüksel’deki görüşmelerde göçmen konusunun herhangi bir şarta bağlanmaması gerektiğini dile getiren Yılmaz, göçmenlerin başka ülkelere de gitme hakkı olduğunun hatırlatılmasının önemli olduğunu vurguladı. Öztürk Yılmaz, yine şartlı bir anlaşma yapılmaya çalışılmasının Türkiye’nin göçmen unsuruyla Avrupa’ya şantaj yaptığı algısına yol açacağını ileri sürdü.

Kurucusu olduğu “Hepimiz buradayız” oluşumunun göçmenlerin Türkiye’den gönderilmesini istediğine dikkati çeken Yılmaz, şunları söyledi:

“Biz, Türkiye’nin göçmen çöplüğüne dönüştürülmesine başından beri karşıyız. Ayrıca göçmenlerin kalmaya devam etmesi halinde ileride Türkiye’nin kompozisyonunun değişeceğine, istikrarının bozulacağına, ekonomik olarak daha fazla bir külfete maruz kalacağına ve iç güvenlik sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalacağına defalarca vurgu yaptık. Göçmen politikası dünyanın hiçbir ülkesinde bu şekilde uygulanmaz. Bugün Çin’in nüfusu 1,5 milyardır ama Çin asla 5 milyon göçmeni, mülteciyi içine almamıştır.”

DAHA ÖNCE DE SÖYLEMİŞTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemde AB’nin Suriyeli sığınmacılara ikinci 3 milyar Euro mali destek paketini serbest bırakma kararını değerlendiren Yılmaz; “Türkiye’yi bir mülteci çöplüğüne çevirdiler. Yarın, Türkiye’de Suriyeliler yeni partiler kuracaktır, mecliste belki yeni bloklar oluşacaktır.” açıklamasında bulunmuştu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: