Derneğin Çalışmaları

Mültecilerle Gazetecilik Atölyesi

Mülteci Medyasi olarak mültecilerle birlikte gazetecilik atölyesi düzenliyoruz

Mültecilerin kendilerinin haber üretebildiği bir medya platformu oluşturmak amacıyla kurulan Mülteci Medyası, İzmir’de Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği ile birlikte atölye düzenliyor.

Bir günlük atölyede mültecilerle ilgili uluslararası ve ulusal mevzuatlara değinilecek ve bu mevzuatların mültecilere tanıdığı haklara anlatılacak. Ardından da Türkiye basınında mültecilerin durumu ele alınacak ve mültecilerin haber yapmasının önemine değinilecek.

Atölyenin ardından katılımcılarla birlikte haber konuları belirlenecek ve haber üretim ve yazım süreçlerine destek verilecek. Atölye katılımcılarının ürettiği haberler sitemizde yayınlanacak ve katılımcılara sertifika verilecek.

14 Mart günü gerçekleşecek atölye sadece mültecilerin katılımına açık olacak. Atölye katılımcılarını, İzmir’de Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği belirleyecek.

Bu çalışmamızı diğer illerde de yapmayı planlıyoruz. İlerleyen haftalarda Türkiyeli gazeteciler, iletişim fakültesi öğrencileri ve yurttaş haberciliği yapanlar için de atölyeler yapılacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: