Güncel

İYİ Partili vekil koronavirüsü için mültecileri suçladı

İYİ Partili Vekil Yokuş, Meclis'te koronavirüsle ilgili yaptığı konuşmada "Bu göçmenlerin koronavirüsü getirmediğinin garantisi var mı?" ifadelerini kullandı.

Politikalarını mülteci-göçmen karşıtlığı üzerinden kuran İYİ Parti, son olarak koronavirüsün Türkiye’de görülmesinden mültecileri sorumlu tuttu. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Sağlık Bakanlığı’nın politikalarını eleştirmek yerine ihtimal üzerinden mültecileri suçladı. Yokuş, Meclis’te koronavirüsle ilgili yaptığı konuşmada “Bu göçmenlerin koronavirüsü getirmediğinin garantisi var mı?” ifadelerini kullandı.

Meclis Genel Kurulu’nda konuşma yapan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş koronavirüsü mültecilerin getirmiş olabileceğini belirtip şunları söyledi “Bu göçmenlerin koronavirüsü getirmediğinin garantisi var mı? Kayıtlı değil, girdi-çıktı, nerede de dolaştığı belli değil. İki: Bu göçmenlerin içinde ne kadar terörist var, bilen var mı? O da meçhul. Sınırlarımız yolgeçen hanına dönmüş, âdeta kevgire dönmüş; Bakan Bey yakaladıkları yarım milyon göçmen sayısıyla övünüyor” dedi.

İYİ Parti vekiller daha öncesinde de bulaşıcı hastalıkların sebebi olarak mültecileri göstermişti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: