Dünyadan

BM: Beyrut’ta ölenler arasında 34 mülteci var

UNHCR yetkilileri, 4 Ağustos'ta Beyrut'ta meydana gelen patlamada ölen 200'den fazla kişi arasında 34 mültecinin olduğunu ve 7 kişinin hala kayıp olduğunu söyledi.

(Foto: STR/AFP via Getty Images)

Birleşmiş Milletler (BM) mülteci ajansı UNHCR Salı günü yaptığı açıklamada, 4 Ağustos’ta Beyrut’ta meydana gelen patlamada ölen 200’ün üzerinde insanın arasında en az 34 mülteci olduğunu söyledi.

Bianet’te yer alan habere göre teşkilatın Cenevre ofisi tarafından yapılan açıklamada, ekiplerinin sahada raporları inceledikleri ve yedi mültecinin hala kayıp olduğu kaydedildi. 20’si ağır olmak üzere 124 kişi de yaralandı.

BMMYK Sözcüsü Babar Baloch, “Kurbanları tespit etmek için kurtarma ekipleri ve diğer insani yardım ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam ediyoruz ve sevdiklerini kaybeden ailelere destek veriyoruz. Buna danışmanlık, acil nakit ve cenaze törenlerinde yardım da dahil” dedi. 

Lübnan’daki Mülteci Yardımları

Örgüt, hasarı değerlendirmek ve en etkili şekilde en etkili şekilde nasıl yardım edilebileceğini anlamak için Beyrut halkı ve sorumlu departmanlarla yakın temas halinde çalıştığını kaydetti.

Ülkedeki BMMYK stokları etkilenmedi ve Lübnan Kızıl Haçı ve sahadaki diğer ortaklar tarafından sağlanan acil durum barınma kitleri, battaniyeler, şilteler, gergi yapıları ve diğer birçok temel eşyayı içeriyor.

Kaynaklar ayrıca, travma geçiren ve kendileri için çok değerli olan insanları kaybeden birçok insan için gerekli olan psikolojik destek ve psikolojik ilk yardım sağlayan zihinsel sağlık sorunlarına da aktarılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: