Emek

Suriyeli mültecilere’Evinize dönün’ diyen ırkçılara karşı DİSK Tekstil’den Arapça bildiri

Gaziantep'te Suriyeliler için 'evinize dönün' yazılı ırkçı bildiriler dağıtan gruba karşı harekete geçen DİSK Tekstil Sendikası Gaziantep Bölge Temsilciliği, 'Suriyeliler kardeşimizdir' yazılı Arapça bildirileri dağıttı.

İleri Haber’de yer alan habere göre Antep’te gün içerisinde, kimliği belli olmayan kişiler tarafından dağıtılan ‘Suriyeliler evinize dönün’ yazılı ırkçı bildirilerin ardından harekete geçen DİSK Tekstil Sendikası Gaziantep Bölge Temsilciliği, ‘Suriyeliler kardeşimizdir’ yazılı Arapça bildiriler hazırlayarak bölge halkına dağıttı.

Bildiri dağıtımının haberini sosyal medya hesabından paylaşarak sınıf kardeşliğine vurgu yapan DİSK Tekstil Gaziantep Bölge Temsilcisi Mehmet Türkmen, “Suriyeli mültecilere ‘evinize gidin’ diyenler; savaş çıkarıp halkları biribirine kırdıranlara, hepimizi açlığa, köleliğe mahkum edenlere karşı çıkacak ve mücadele edecek cesareti olamayan zavallı ırkçılardır. Bu ülke burada yaşayan herkesin evi, Suriyeliler de kardeşimizdir” ifadelerini kullandı.

Türkmen devam paylaşımında ise şunları yazdı “Antep’te kimi ırkçılar Suriyelilere “Burada istenmiyorsunuz!” yazılı el ilanları dağıtmış. Biz de, her ulustan, her inançtan işçi sınıfının birliğine ve halkların kardeşliğine inanan Antepli işçiler ve DİSK/Tekstil olarak Suriyeli sınıf kardeşlerimize kendi dillerinde seslendik”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: