Haberler

İYİ Partili Özdağ’dan yine nefret söylemi: IŞİD’in sosyal tabanını Türkiye’deki Suriyeliler oluşturuyor

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, IŞİD'in Türkiye emirinin tutuklanması ile ilgili yaptığı basın toplantısında hedefine yine Suriyeli mültecileri koydu ve nefret söyleminde bulundu.

IŞİD’in sosyal tabanının Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin oluşturduğunu iddia eden Özdağ, Suriyeli mültecilerin gönderilmesi gerektiğini bir kez daha dile getirdi. Özdağ, Türkiye için en büyük stratejik tehdidin Suriyeli göçü ile milli demografik yapının bozulması olduğu tezini yine ileri sürdü.

Özdağ’ın mültecilerle ilgili kriminalize edici genelleyici söylemleri bir çok haber merkezi tarafından doğrudan verildi.

Özdağ basın toplantısında özetle şunları söyledi: 

“Türkiye’de yaygın bir terör şebekesi oluşturan DEAŞ önce ülkemizi önce Suriye iç savaşında cephe gerisi lojistik merkezi olarak kullandı sonra da Türkiye’de kanlı eylemlere başladı. Ülkemizin büyük katliamlardan oluşan Orta Doğu tipi terör eylemleri ile tanışması DEAŞ terör eylemlerinin başlamasıyla gerçekleşmiştir. Birkaç eylemde 200’ü aşan insanın ölmesine neden olmuştur DEAŞ. DEAŞ 2019’da da Türkiye vilayeti programını ilan ederek Türkiye’ye yönelik yeni saldırılarını başlatmak istemiştir. İstihbarat ve emniyet güçlerimizin sürekli operasyonlarla DEAŞ’ı baskı altına aldığını biliyoruz bu baskılar sonucunda sözde Türkiye Emiri yakalanmış bulunuyor. İstihbaratçılarımızı ve emniyet güçlerimizi tebrik ediyorum. Unutulmamalı ki, DEAŞ ile mücadelenin sona erdirilebilmesi için sosyal tabanını tamamen yitirmesi gerekiyor. DEAŞ terörünün sosyal tabanını da Türkiye’deki Suriyeliler oluşturuyor. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: