Haberler

İYİ Partili meclis üyesinden Suriyeli mültecilere ayrımcı dil

Bursa Yıldırım Belediyesi'nin olağan yapılan meclis toplantısında İYİ Partili meclis üyesi Suriyeli mülteciler hakkında ayrımcı ifadelerde bulundu.

Bursa.com‘da yer alan habere göre İYİ Parti’li üyelerden Ferit Gürsoy, kentte yaşayan Suriyeli mültecilerle meclis toplantısında konuşma yaptı. Gürsoy, konuşmasında mültecilerle ilgili pek çok kez ayrımcı söylemde bulundu.

Mültecilerin yaşam tarzlarından rahatsızlık duyan Gürsoy, Suriyeli mültecilerin, kentsel yaşam düzeninde, keşmekeşe neden olduklarını ileri sürdü.

Dolaylı olarak mültecilere yönelik girişimlerini hatırlatan Gürsoy, “Maalesef, bir arada olmuyor, olamayacak, sonuçlar inşallah aklıma gelen; o noktalara gelmez.” şeklinde konuştu.

Gürsoy, “İşin ilginç tarafı, “Bunlar çok çabuk ürüyorlar 7, 8 çocuklu olanı var. Biriyle sohbet ettik. 2 hanımı var, ‘3.’yü alacağım.” diyor.” dedi.

Gürsoy’un bu ifadelerine belediye başkanı ve diğer meclis üyeleri tepki verdi.

Tartışmalar sonrası açıklama yapan İYİ Parti’li Ferit Gürsoy, yanlış anlaşıldığı gerekçesiyle “Eğer, o anlamda anlaşıldı ise, özür dilerim. Polemik yapmak istemiyorum” dedi ve tartışma kapandı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: