Haberler

Mülteciler siyasi koz olarak yine masada: Yaptırım olursa, AB mülteciler konusunda iş birliği beklemesin

AKP Sözcüsü Ömer Çelik katıldığı canlı yayın programında Yunanistan ile yaşanan gerilimle ilgili, "AB, Türkiye'ye yaptırım uygular mı?" sorusuna "O saatten sonra mülteci konusunda işbirliği beklemesinler" cevabını verdi.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki doğal gaz arama faaliyetlerine başlaması üzerine yaşanan siyasi gerilim ortamında mülteciler siyasi koz olarak bir kez daha masaya konuldu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik katıldığı bir canlı yayın programında AB’nin doğalgaz arama faaliyetlerinden kaynaklı bir yaptırım uygulaması durumunda mülteci geri kabul anlaşmasının uygulanmayacağını dile getirdi.

Çelik şunları söyledi:

AB ile mülteci anlaşmasının maddelerini unuttular, 3+3 milyar euro meselesine indirgediler. Macron şunu söylüyor, Türkiye’ye yönelik kırmızı çizgilerimiz var ama konuşmamız lazım işbirliklerimiz var diyor. Türkiye olmadan Avrupa’nın güvenliği diye bir şey olmaz. Bize hangi teşviki verecekler? Yaptırım noktasına gelmesini beklemiyorum. O saatten sonra mülteci konusunda işbirliği beklemesin AB. Doğu Akdeniz’de yaptırım uygularım diğer alanlarda işbirliğimi sürdürürüm diye düşünmesin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: