Haberler

Küçük Amal: Dev Bir Kukla Mültecilerin Yaşadıkları Sorunlara Dikkat Çekmek İçin 8 Bin Kilometre Yolculuk Yapıyor

Rotka’da yer alan habere göre mültecilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için, dev bir kukla, Türkiye-Suriye sınırından başlayan bir rotada 8 bin kilometre yol kat edecek.

Nisan’dan Temmuz 2021’e kadar “Küçük Amal” Yunanistan, İtalya, İsviçre, Almanya, Belçika ve Fransa’yı “annesini bulmak için” yollarda olacak, okula geri dönmek için, yeni bir hayata başlamak için.

Uluslararası yolculuk, Manchester Uluslararası Festivali’nde yapılacak bir kutlamayla sona erecek. İnsani yardım ve sosyal adalet çabalarına adanmış Londra merkezli bir organizasyon olan Good Chance Theatre, ‘Bizi unutma’mesajını somutlaştıran kamu projesine liderlik ediyor.

Handspring Puppet Company tarafından yaratılan 3,5 metre uzunluğundaki karakter, yerel halkla buluşmak, kutlamalara ve eğitim programlarına katılmak için Avrupa’daki 70 şehirde duracak.

Amal’ın uluslararası yolculuğunun resmi haritasına ve projenin sitesinde planlanan etkinliklere göz atın ve Instagram ve YouTube’daki ilerlemesiyle ilgili güncellemeleri takip edin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: