Haberler

23 yaşındaki Suriyeli mülteci kadın yanlış iğneden felç kaldı

Suriyeli mülteci Bastouni, eşinin yanlış iğne sonucu felç kaldığını, kalp pili takıldığını, pilin yenilenmesi gerektiğini söyledi. Ev kirası ve faturaları ödeyemediğini kimsenin olanlardan hesap vermediğini belirtti. Yetkililere seslendi “Ne yapayım dileneyim mi”

İki yıl önce Suriyeli Mülteci Mahmud Bastouni, 23 yaşındaki eşini nefes darlığı gibi rahatsızlıkları nedeniyle Avcılar Devlet Hastanesi’ne götürdü. Yapılan muayene sonrasında, doktorlar eşinin kalp kapağında sorun olduğunu ve ameliyat gerektiğini söyledi.

Gazete Davul’dan Munip Ali’nin haberine göre Suriyeli mülteci Bastouni, 23 yaşındaki eşinin nefes darlığı gibi diğer kronik hastalıklarına ilişkin muayene sonrasında yapılan bir iğne yüzünden felç kaldığını iddia etti. Şu an engelli olan ve iki yıl önce geçirdiği ameliyatla kalp pili takılan eşinin, kalp pilinin değişmesi gerektiğini aktardı. Ancak bunu yapacak imkanı bulunmadığını belirtti.

Mahmud Bastouni, savaştan kaçıp Türkiye’ye sığındı. Türkiye’de İstanbul’da yaşamaya başlayan Suriyeli ailenin hayatı Türkiye’de yaşadıkları ile kabusa döndü. Mahmud Bastouni, 23 yaşındaki eşini iki yıl önce doktora götürdü. Yanlış iğne sonucu eşi felç kaldı. Daha sonra kalbinden ameliyat oldu ve kalp pili takıldı. Yanlış iğne neticesinde felç kalan eşiyle ilgili hastane sorumluluk üstlenmedi. Eşinin ve çocuklarının evdeki bakımını üstlenen ve çalışma imkanı kısıtlı olan Mahmud Bastouni, evdeki elektirik, su faturalarının ödenmediği için kesildiğini, kirasını ödeyemediğini, bir yandan da karısının ameliyatı için gerekli parayı temin edemediğini anlatarak; “Napayım dileneyim mi” diye sordu!

Aile yaşadıklarını bir video İle anlattı ve şunları söyledi;

“Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sayın Süleyman Soylu’ya  sesleniyorum.  Allah’tan ve sonra onlardan ricam benim durumuma baksınlar. Beni bağlayan zincirlerden kurtarsınlar . Nereye giderim ben bana söyleyin? Nereye gideyim eşimle hastaneye mi? Yoksa bana yazılan cezayı mı? Eğer ödemezsem beni hapse götürür. Yoksa çocuklarıma bakmaya, bir lokma alabilmek için dilenciye mi döneyim. Allah rızası için sıkıntılarımı çözmenizi istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sesleniyorum, bana yardım edebilecek tüm dünyaya sesleniyorum…”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: